pralnia

PRANIE CHEMICZNE

Ma zastosowanie przy praniu odzieży nie nadającej się do prania wodnego. Są to najczęściej garnitury, marynarki, suknie ślubne, płaszcze. Technologia opiera się na praniu w rozpuszczalniku zwanym czterochloroetylen. Jest bezpieczny w użyciu wobec tkanin i barwników. Rozpuszczalnik szybko wysycha, nie pozostawiając zapachu.

PRANIE WODNE

Tutaj sama technologia nie różni się zbyt wiele od tej znanej nam wszystkim. Chyba w każdym domu jest pralka wodna, każdy kiedyś coś w swoim życiu wyprał. Z tym że my używamy profesjonalnych środków piorących i dezynfekujących, nie wspominając o maszynach piorących. Domowa pralka ma średnio 6 kg wsadu. Nasze największe pralnice mają 55 kg wsadu, przez co jesteśmy w stanie wyprać wszystko czego nie zrobimy w domu. Po wypraniu i odwirowaniu, pranie trafia do suszarki bębnowej, albo do suszarni.

PRASOWANIE

Usługa wykonywana ręcznie, głównie na odzieży, ale nie tylko. Materiały bardzo delikatne, lub też tekstylia które nie sposób włożyć do magla również muszą być prasowane ręcznie. Usługę wykonujemy na specjalistycznych stołach prasowalniczych, wyposażonych w nadmuchy i wywiewy powietrza oraz wytwornice pary.

MAGLOWANIE

Jest to prasowanie mechaniczne, w maszynie gdzie efekt uzyskujemy przez docisk wałków. Przez magiel “przepuszczamy” pościele, obrusy, firany, zasłony i wszystkie inne nadające się do tego tekstylia.

PRANIE DYWANÓW

Wbrew pozorom jest to wieloetapowy proces, w którym nasz dywan przechodzi przez szereg różnych urządzeń! Najpierw jest automat trzepiący, żeby pozbyć się prochu oraz większego brudu tkwiącego w zakamarkach. Następnie trafia do pralnicy na pranie wstępne. Później pranie zasadnicze szorowarką, kolejno trafia do wirówki po to żeby finalnie mógł trafić do suszarni.